İngilizcemi geliştirmeye çalıştığımı daha önce söylemiştim. Bununla ilgili kendime bir yazı tahtası yapıp her gün düzenli olarak yeni öğrendiğim kelimeleri tekrar ettiğimi biliyorsunuz. Bu düşünceyle yola çıkarak, yaptığım bu uygulamayı sanal ortama aktarmak istedim ve ortaya kişisel sözlük çıktı. Şimdi daha detaya inelim ve nasıl bir yol izlediğimden size bahsedeyim.

İngilizce için sürekli araştırma yapıyorum ve kaynak topluyorum. Daha iyi ve hızlı nasıl öğrenebilirim diye araştırıyorum. Yeni bir şeyler öğrenirken unutulmaması gerekenlerden biri sürekli tekrar yapmaktır. Tekrar yapılmazsa ve yeni öğrenilen bilgi kullanılmazsa, bir süre sonra unutulur. Doğanın kanunu bu 🙂

Bu yüzden öğrendiklerinizi unutmamak için tekrar yapmak gerekiyor. Bununla ilgili ne yapabilirim diye düşünürken, odamda kullandığım yazı tahtası aklıma geldi ve öğrendiğim her kelimenin Türkçe karşılığını ve örnek bir cümlesini kayıt edebileceğim bir web sitesi yapmak istedim.

Bu sayede her istediğim zaman web sitesini açıp tekrar yapabilecektim. Hazırlıklara başladım ve pythonın web çatısı olan django ile bu işi yapmaya başladım.

Şuanda sadece bir tablodan ibaret fakat zamanla içeriğini zenginleştireceğim ve ingilizce ile alakalı bulduğum her şeyi bu sitede yayınlayacağım.

Şunu sakın unutmayın, sadece kelime ezberlemek ile İngilizce öğrenemezsiniz. Öğrendiğiniz kelimeleri konuşarak kullanmalısınız.

Siteye bu adresten ulaşabilirsiniz.[adsense_link]

Müsait olduğum bir zamanda django ile böyle bir sitenin nasıl yapıldığını da bloglayacağım

Bir Cevap Yazın

Social profiles