Bu aralar ingilizceye çalıştığımı bir önceki yazımda söylemiştim. Yeni öğrendiğim kelimeleri unutmamak ve tekrar yapmak için her gün bakıp okumam gerekiyor. Bu, yeni bir şeyler öğrenmeye başlayan herkes için geçerli. Fakat yeni bir şeyler öğrenme evresinde herkesin başına gelen, herkesin muzdarip olduğu konu tekrar yapmamak.

Bende bazı zamanlarda tekrar yapmayı unutabiliyorum, ya da iş yorgunluğundan dolayı bakmak istemediğim zamanlar oluyor. Bunun için şöyle bir şey yapmaya karar verdim. Yazı tahtası 🙂

Çok kolay ve basit bir şekilde bunu herkes evinde uygulayabilir. Hadi başlayalım 🙂

Kullanacağımız malzemeler:

Malzemelerimiz hazır, şimdi bir masaya geçip kartonu masaya koyun. Koli bandıyla kartonu kaplamaya başlayın. Arada boşluk kalmadan yan yana koli bandıyla komple bantlayın.

Resme dikkatli bakarsanız eğer yarısının bantla kaplı olduğunu görebilirsiniz. Bu şekilde komple kartonu bantlayın. ( Aynı yönde bantlamaya dikkat edin. Eğer kartonu dik bir şekilde bantlıyorsanız hepsini o yönde bantlayın)

Bantlama işlemi bittikten sonra, kenarlarda kalan bantları arkaya doğru kıvırarak kartonun köşelerinin zarar görmesini engelleyin.

Kartonu komple bantladıktan sonra hamur yapıştırıcıyı açıp kartonun arka kısmında bantları kıvırdığımız yerlerine yapıştırın.

Hamur yapıştırıcıyı olabildiğince yayın, bu şekilde daha fazla alanı yapıştırmış olursunuz.

Kartonun arkasına güzelce hamur yapıştırıcıyı yaydıktan sonra istediğiniz bir yere yapıştırabilirsiniz. Duvar bu iş için çok uygun 🙂

Her şeyi bitirdikten sonra bu şekilde kullanıma hazır bir yazı tahtasına sahip oluyorsunuz. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle…

One thought on “Yazı tahtası yapmak

Bir Cevap Yazın

Social profiles